↑ go to top

Queer bendruomenių saviorganizacija ir erdvės / diskusija

WHEN2020-09-10 20:30

WHERE@Luna6


						
Kuo svarbus bendruomeniškumas ir saugios erdvės queer žmonėms? Kaip juos kurti ir išlaikyti? Į ką svarbu atsižvelgti organizuojantis bendruomenės viduje? Po filmų peržiūros Lunos queer grupės ir Universiteto LGBT+ grupės nariai pasidalins savo patirtimi ir kvies į atvirą diskusiją. 

Luna6 yra Vilniaus Naujininkų rajone įsikūręs kultūrinis ir politinis centras, siekiantis kurti ir palaikyti įvairių socialinių iniciatyvų tinklą. Čia susitinka ir neformali Lunos queer grupė, organizuojanti queer bendruomenės susitikimus, renginius, vakarėlius ir diskusijas. Iš šios grupės kilo ir iniciatyva rengti šių metų Vilnius Pride 2020 LGBTQ+ solidarumo eitynes, iškėlusias Lietuvos kontekstui radikalius reikalavimus. 

Universiteto LGBT+ grupė yra organizacija, telkianti LGBT+ žmones Vilniaus universiteto bendruomenėje, kurianti erdvę jų asmeninei saviraiškai bei šviečianti visuomenę žmogaus teisių temomis.

Įėjimas - laisvas. 

Renginio metu privaloma dėvėti apsaugines veido kaukes.

___________________

Apie filmus:

Sylvie  

2019 / Prancūzija / trumpametražė dokumentika
Režisierė: Clem Hue      
Prancūzų k, su angliškais subt., 21 min  

Rožiniame name Tulūzos priemiestyje apsigyvena grupė queer žmonių ir migrantų. Jie atranda ankstesnių namo gyventojų paliktus daiktus ir tyrinėja čia įvykusį nusikaltimą.


http://festivaliskreives.lt/filmas/sylvie/
 ___________________

Teroro, seserys! (De la terreur, mes soeurs!)

2019 / Prancūzija / trumpametražė komedija
Režisierius: Alexis Langlois
Vaidina: Nana Benamer, Naelle Dariya, Raya Martigny, Dustin Muchuvitz, Félix Maritaud, Justine Langlois    
Prancūzų k., su angliškais subt., 27 min. 

Kalthoum ir jos draugės leidžia įprastą dieną: gurkšnoja kokteilius, ieško sekso internete, ilgisi meilės ir klausosi standartinių transfobiškų komentarų iš nepažįstamų žmonių. Tačiau šiandien viskas bus kitaip – keturios translytės draugės sukurs savo keršto planą.

http://festivaliskreives.lt/filmas/teroro-seserys/
___________________
Banglaužis (Quebramar)

2019 / Brazilija / trumpametražė dokumentika
Režisierė: Cris Lyra
Portugalų k., su angliškais subt., 25 min. 

Grupė jaunų lesbiečių iš San Paulo keliauja į atokų paplūdimį švęsti Naujųjų metų. Laukdamos šventės, jos atsipalaiduoja, groja ir kuria sau saugią emocinę erdvę. Joms priklauso jų kūnai, prisiminimai, ir jos jaučiasi laisvos.

http://festivaliskreives.lt/filmas/banglauzis/