↑ go to top

GPB Gyvai: Kaip atšaukti draugus ir pasiekti politinį tyrumą?

WHEN21-06-2022 19:30

WHERE@Luna6


						
Cancel culture (atšaukimo kultūra) – dažnai naudojamas terminas, kuris neturi aiškaus apibrėžimo. Kairėje ir socialinio teisingumo ratuose abejojama šio fenomeno egzistavimu, o kitai politinio spektro pusei jis reiškia politinio dialogo ir žodžio laisvės pabaigą. Ilgai aiškinęsis, kas yra atšaukimo kultūra, Justas Korsakovas papasakos apie jos šaknis marginalizuotose bendruomenėse, kuo šis fenomenas naujas, ir praneš, ar jis jau atsikraustė į Lietuvos diskursą.
Pranešėjas tikisi, kad socialiniame centre „Luna 6“ sugebėsime kartu bent kažkiek atsakyti į klausimus: ar cancelinimas yra naudinga aktyvizmo praktika? Ką ji iš tikro gali pasiekti? Ir prieš ką turi daugiausia galios? Ką viešai gėdindami iš tikro galime sugėdinti, o kas tiesiog sugebės pakeisti savo auditoriją?
Ir, žinoma, paskaita bus pilna pletkų apie dramas, kaip kas buvo teisingai ar neteisingai atšaukti. Ar Contrapoints yra kairės „Youtube“ karalienė, ar transfobė? Ar Elonas Muskas siūlė arklį už seksualines paslaugas stiuardesei? Ar Selas ir Vanagaitė Lietuvoje yra atšaukti? Ar įmanoma atšaukti Tapiną? Kodėl šios dramos tokios įtraukiančios ir kodėl taip smagu palinkėti kažkam mirties už rasistinį, seksistinį ar homofobišką komentarą?
Justas Korsakovas – sociologas, antropologas ir poros kairiųjų iniciatyvų Lietuvoje aktyvistas – pastaruosius pusę metų domėjosi gėda, gėdinimu ir atšaukimo kultūra.
--------
„GPB Gyvai“ – kairiojo portalo „Gyvenimas per brangus“ redkolegijos organizuojami gyvos paskaitos, seminarai ir diskusijos. Dalyvavimas renginiuose nemokamas. Renginiai bus filmuojami bei įrašinėjami, o įrašai vėliau įkelti į internetą – jei norite dalyvauti, bet jums tai kelia problemų, susisiekite su mumis.